Bootstrap Site Temaları

İnceleyeceğimiz Şablonlar:

  1. E-Ticaret Web Sitesi Şablonu 1
  2. Mağaza Web Sitesi Şablonu
  3. Mağaza Web Sitesi Şablonu 2
  4. Analiz Web Sitesi Şablonu
  5. Nereden ulaşabilirsiniz ?
  6. Son

E-Ticaret Web Sitesi Şablonu

Bootstrap E-Ticaret sitelerinde sunduğu avantajlar sayesinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Sütun ve satır mantığının sağladığı kolaylıkların yanında ( Bootstrap Grid Yapısı ) ürünlerin listelenmesi, butonların yerleşimi gibi konularda da kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca web sitesi geliştiricilere Sidebar yerleşimi konusunda da pratiklik kazandırmaktadır.

İçerikler kısmı istenilen şekilde üç, dört hatta altı eşit sütuna bölünebilir. Ürünlerin ve butonların durumuna göre çeşitli şekillerde tasarımlar geliştirilebilir.

Aşağıdaki bağlantıda E-Ticaret  sitesinde kullanılabilecek örnek bir web sitesi şablonuna ulaşabilirsiniz.

 

Mağaza Web Sitesi Şablonu

Kurumsal firmaların web sitelerinde kullanılabilecek bu Bootstrap şablonu, temel olarak basit bir grid yapısıyla tasarlanmıştır. Bu şablonu kullanan web siteleri diğerlerinden farklı olarak genellikle slayt kısmı içermektedir. Bu şablonda içerik kısımları genellikle üç sütuna ayrılarak tasarlanmaktadır.

Header kısmında bir navigasyon menüsü, onun altında yüzde yüz genişlikteki bir slayt kısmı ve eşit sutünlardan oluşan bir içerik kısmından meydana gelen bu şablon, tasarımcılar ve geliştiriciler için oldukça kullanışlıdır.

Aşağıdaki bağlantıda Mağaza  sitelerinde kullanılabilecek örnek bir web sitesi şablonuna ulaşabilirsiniz.

 

Mağaza Web Sitesi Şablonu 2

Kapsamı geniş olan mağaza web sitelerinde kullanılabilecek bu şablon, bir çok satır ve sütundan oluşturulmuştur. Slayt kullanımın yanında sidebar widget kullanabileceğiniz bir kısım, ve üçten fazla sütun içeren satırlardan oluşmaktadır. İçerik açısından zengin bir Mağaza  sitesi tasarlanıyorsa bu şablonu kullanmak oldukça yararlı olacaktır.

Aşağıdaki bağlantıda Mağaza  sitelerinde kullanılabilecek örnek bir web sitesi şablonuna ulaşabilirsiniz.

 

Analiz Web Sitesi Şablonu

analytics.google.com” gibi analiz içeren raporlama sitelerinde kullanabileceğimiz bu şablon, karmaşıklığın önüne geçerek geliştirmeye açık bir HTML yapısı oluşturmaktadır. Kullanılan satır ve sütunlar içerisinde her türlü grafik ve tabloya yer verebilirsiniz. Birçok analiz ve raporlama sitesi şuanda bu ve buna benzer şablonlar kullanarak, mobil uyumlu bir görünüm elde etmişlerdir. Daha sonra Responsive çizgide siteler oluşturmuşlardır.

Aşağıdaki bağlantıda Analiz  sitelerinde kullanılabilecek örnek bir web sitesi şablonuna ulaşabilirsiniz.


Nereden ulaşabilirsiniz ?

Aşağıda paylaşmış olduğumuz linkten yararlandığımız kaynağa ulaşabilirsiniz. Buradaki anlatım İngilizce’dir. Yazımızın büyük bölümü bu sitedeki içereklerden faydalınarak oluşturulmuştur.

https://www.w3schools.com/bootstrap/bootstrap_templates.asp